Yenişehir Baymak Kombi Servisi Farkı

Yenişehir Baymak kombi servis sağlayıcısı olarak, geniş hizmet ağımız ve kaliteli hizmet güvencemiz ile İstanbul içerisindeki çoğu bölgeye hizmet veriyor ve müşterilerimizin kombileriyle ilgili sıkıntılarına derman oluyoruz. İstanbul’un kış ayları soğuk ve sert geçer. Bu durumda evlerdeki kombilerinizde oluşacak problemler sizlerin sağlığını olumsuz yönde etkileyeceğinden, kombilerinizin bakım ve onarımlarını gerektiği zaman diliminde yaptırmanız kombinizin ömrü açısından faydalı olacaktır. Kurum olarak ilkemiz her daim müşterilerimizin sağlığı, güvencesi ve memnuniyeti olmuştur.

İlk Kullanım Bilgileri

Kombilerinizin ilk kurulum ve çalışma işlemleri tarafımızca yapılmalıdır ve aşağıda belirtilmiş olan maddelere dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

  • Cihazın parametreleriyle birlikte elektrik, su ve gaz besleme sistemlerinin uygun olup olmaması kontrollerinin sağlanması.
  • Montaj yapılırken kanun ve yönetmeliklere uygun bir şekilde yapılması.
  • Enerji besleme ve topraklama bağlantılarının uygun olup olmadığı konusunda dikkat edilmesi.

Yukarıdaki koşullara uyulmaması esnasında, kombinizin garanti kapsamından çıkacağını ve bu nedenle bu önerilere dikkat edilmesini önemle rica ederiz. Cihazı çalıştırmadan önce üzerindeki plastik koruyucuyu çıkartın. Boyalı yerlerin zarar görmemesi için herhangi bir boyayı aşındıracak fiziksel madde veya kimyasal madde temasından kaçınılmasına dikkat ediniz.

Yenişehir Baymak Kombi Servisi

Enerji Tasarrufu İçin Gerekenler

Kombilerinizden tasarruf etmek istiyorsanız mutlaka açma ve kapama işleminden uzak durulması gerekmektedir. Kombinizi ideal bir ısıtma (minimum) düzeyine getirmeniz yeterli olacaktır.  Bu dereceler oturma odaları için 22 derece olacak şekilde ve yatak odaları için ise 20 derece olacak şekilde ayarlanması yeterli olacaktır. Fakat bu sıcaklıklar 1 derece gibi bir oran düşürülerek %7 lik bir enerji tasarrufu sağlanabilmektedir. Bu 1 derecelik dereceyi düşürmek için termostatlardan yararlanılabilinir.

Bir Takım Önlemler

  • Kış ayları boyunca çalıştırılmayan kombiler donmaya yüz tutmuş olabiliyorlar. Bu gibi durumlarda özel amaçlı uygun düzeyde eklenen bir antifriz yeterli olacaktır.
  • Kombi işletim sistemlerinde donmayı engelleyen ve koruyan sistem ile donatılmıştır. Kombi çıkış suyu sıcaklığı 5 derecenin altına düştüğü durumlarda bu sistem devreye girmektedir ve su sıcaklığı 30 dereceye çıkana kadar çalışmaktadır.

Bu fonksiyonun çalışabilmesi için gereken bir takım maddeler vardır bunlar ise şu şekildedir.

  • Kombinin elektrik beslemesi mutlaka açık olmalıdır.
  • İkinci bir durum ise gaz vanası mutlaka açık durumda olmalıdır.
  • Su basıncı doğru değerde olmalıdır.

Böylelikle kombiniz bloke olmamış olur. Bu ve bunun gibi daha bir sürü detay ve bilgi için tarafımıza yapacağınız telefon çağrıları ile sizlere gereken tüm desteği vermekteyiz.

About tavonline

Check Also

Zeytinburnu Baymak Kombi Servisi

Zeytinburnu Baymak Kombi Servisi Baymak kombilerinin onarımı, tamiratı ve bakımı tarafımızca profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir