Başıbüyük Baymak Kombi Servisi | Bakım & Onarım

Yıllardır süre gelen deneyimlerimiz ile müşterilerimize en kaliteli ve hızlı hizmeti veriyoruz. Ekibimiz yıllardır bu sektör de hizmet veren, deneyimli ve takım ruhu anlayışını baz alarak çalışmalarını sürdüren kişilerden oluşturulmuştur. İstanbul gibi büyük ve tarihi bir şehir de çalışmalarımızı en hızlı şekilde sürdürüyor ve sizden gelen taleplere anında cevap veriyoruz. Kombilerinizde oluşan arızalara, sorunun büyüklüğüne göre gerek telefon ile gerekse konumunuza gelerek en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunuyoruz.

Başıbüyük Baymak Kombi Servisi

 

Kombi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Başıbüyük Baymak kombi servisi, müşterilerine her daim detaylı ve güvenilir bilgiyi sunmaktadır. Kombi kelimesi, diğer birçok kelime gibi dilimize yabancı diller vasıtasıyla geçmiştir. Anlam olarak aslında denilmek istenen, kat kaloriferidir. Kombiler doğalgaz ve veya lpg kullanarak çalışan ve bizlere istenildiği vakit ısınma ve sıcak su erişimi sağlayan teknolojik cihazlardır. Zamanında kat kalorifer kazanlarından elde ettiğimiz sıcak su kütlesinin ısıtılmasının yanında, kombiler borudan akan suyun ısıtılması prensibine dayanır ve kat kalorifer kazanlarıyla karşı karşıya getirdiğimiz de epey yer tasarrufu etmemizi sağlar. Pilot alevli ve Elektronik ateşlemeli şeklinde çeşitleri vardır. Kombiler aynı zamanda kendi içerilerinde farklı çalışma prensiplerine göre ayrılırlar. Bunlar, 1- Baca tiplerine göre Kombi modelleri (Bacalı Kombi, Hermetik Kombi) şeklinde, 2- Yanma Tiplerine göre kombi modelleri (Konvansiyonel Kombiler, Yoğuşmalı kombiler, Tek eşanjörlü kombi ve Çift Eşanjörlü kombi) 3- Elektrikli Kombi olarak üç e ve bunlarda bahsedildiği gibi kendi içerisinde farklı özelliklerine göre maddelere ayrılmaktadır. Bu özelliklerin arasında en çok tercih edilen tür ise Yoğuşmalı kombilerdir. Sebebi ise, yanma odasında yanma ile oluşan atık gazı direk olarak atmayarak, atık gazın sıcaklığından faydalanmak amaçlı farklı bir ünite içerisinde gezdirmektedir ve böylelikle bundan alınan ısı sayesinde hem sıcaklık muhafaza edilmektedir hem de kullanıcılara tasarruf sağlamaktadır.

Başıbüyük Baymak Kombi Servisi

Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle kombiler teknolojik cihazlardır ve belirli aralıklar ile bakım/onarım ihtiyacı duyarlar. Ortalama bir kombi ömrü 12-15 yıl arasındadır, tabii bu durum kullanıcının nasıl kullandığı ve ne kadar bilinçli olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Kombileriniz mutlaka her yıl Eylül – Mart ayları arasında yılda bir defa olacak şekilde bakım gerektirirler. Bakımı her yıl düzenli yapılan kombiler, bakımı yapılmayan kombilere nazaran daha uzun süre faaliyet gösterir. Kombi basıncı için maksimum ve minimum ibareler vardır. Bunlar, maksimum için 2,0 minimum için ise 1,0 şeklindedir. Ama en ideal oran 1,5 şeklindedir, belirtilen maksimum ve minimum değerlerin ne üstüne ne de altına düşülmelidir. Aynı zaman da kombileriniz hiç beklenmedik bir anda bozulabilirler. Bunlar gibi kullanıcı kaynaklı veya değil, olası her türlü sorun da mutlaka iletişime geçilip, bilgi alınmasını önemle rica ederiz.

 

Güncel ekipmanlar ve profesyonel ekibimiz ile birlikte siz kıymetli müşterilerimizin kombi hakkındaki tüm sıkıntılarını en pratik ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz.

About tavonline

Check Also

Zeytinburnu Baymak Kombi Servisi

Zeytinburnu Baymak Kombi Servisi Baymak kombilerinin onarımı, tamiratı ve bakımı tarafımızca profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir