Bakkalköy Baymak Kombi Servisi | Hizmette Kalite

Yaptığımız kombi onarımı çalışmalarımız sırasında bir çok farklı sorunla karşılaşmaktayız. Kombilerin onarılmalarının en verimli yöntemi; işi, ilgili kombi üzerinde tecrübeye sahip kombi ustalarına bırakmaktır. Her işte olduğu gibi kombi servis faliyetlerinde de bir işe aşina olabilmek çok önemli bir parametredir. En kısa sürede kombinin arıza nedeninin bulunabilmesi işinde tecrübe sahibi ustalar tarafından yapılabilir. Bunun için aynı kombi üzerinde, aynı sorunları tecrübe etmiş kombi servislerine ihtiyaç vardır. Bakkalköy Baymak servisi elemanları yıllardan beri binbir çeşit kombi sorununu gözlemlemiş ve başarılı uygulamalar ile sorunların üstesinden gelmeyi başarmıştır. Bu nedenlerden dolayı iyi bir kombi ustası ya da iyi bir Baymak kombi servisi arıyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bakkalköy Baymak Kombi Servisi

 

Kombi Kontrolleri

Bakkalköy Baymak Kombi, servisi olarak kombi hakkında temel bilgiler, rutin kontrolleri yapabilmek ve bazı hususlara dikkat edip kombinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için profesyonel anlamda bir kombi ustası olmanıza gerek yok. Sıradan bir kullanıcı en azından kombi suyunun kontrolünü yapabilmeli, kombi basıncının düşüp düşmediğinden anlayabilmelidir. Bunun için Bakkalköy Baymak kombi servisi bazı husulara dikkat etmenizi tavsiye eder.
Kombiler genel olarak üç temel unsuru içerisinde barındıran cihazlardır. Bunlar; su, doğalgaz ve elektriktir. Kombinin arızalanma nedenlerinin başında su faktörü gelmektedir. Doğalgaz ve elektrik arka planda stabil olarak çalışır. Eğer bunlarda bir kesinti varsa bu durum zaten kombiniz ile alakalı değildir. Ya da bunlarda çıkacak sorun neticesinde, kombinizin hasar görmesi ve çalışmaya devam etmemesi sık rastlanan bir durum değildir.

Bakkalköy Baymak Kombi Servisi

Kombi Su ve Basıncının Düşmesi

Kombilerin su basıncının 3-4 ay gibi bir zarfında düşmesi normal bir durumdur. Kombilerin çalışma mantığı ısıtılan suyun borular yardımıyla kaloriferlere gönderilmesi ve tekrar geri çekilmesi üzerine kuruludur. Suyun iletimi sırasında çok az oranda su buharlaşması görülmesi olağandır. İşte bu nedenle zaman içinde kombiniz içindeki suyun azalması gözlemlenecektir. Bu azalmanın 0,5 bar değerinde olması normaldir. Böyle bir durumda su takviye vanası yardımıyla suyun takviyesi yapılmalıdır. Eğer bu işleme bir kaç ayda değil de her hafta ya da her gün ihtiyaç duyuluyorsa işte oz zaman kombinizde bir sorun vardır. Bakkalköy Baymak servisinizi arayıp kombi ustalarını çağırmanız gerekmektedir.

About tavonline

Check Also

Zeytinburnu Baymak Kombi Servisi

Zeytinburnu Baymak Kombi Servisi Baymak kombilerinin onarımı, tamiratı ve bakımı tarafımızca profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir